Čo sú renovované notebooky

Refurbished notebooky, sú to špičkové high-end zariadenia, ktoré sú vykupované od zahraničných spoločností. Prechádzajú náročnými testami a dôkladnou renováciou a potom ich predávame s novou, minimálne 12-mesačnou zárukou.

Typy opotrebovania renovovanej techniky:

Renovovaná IT technika sa už niekedy raz používala a preto sa po príchode notebookov vykonávajú hĺbkové záťažové testy. Otestovaný tovar sa následne posiela na čistenie a leštenie. Ak počas renovácie natrafíme na produkt s potrebou opravy, ihneď sa do nej pustíme a nefunkčné komponenty nahradíme novými. 

Pri notebookoch prípadne prichádza ďalej na rad úprava zahraničnej klávesnice na slovenskú. Takisto sa zisťuje výdrž batérií a zaraďovanie do kategórií. Ak batéria nemá dostatočnú kapacitu, tak je vymenená za novú. Detailne a pravdivo komunikujeme stav každého kusu renovovanej techniky pomocou tried.

Renovované notebooky môžu mať drobné kozmetické vady a preto kategorizujeme stav ponúkaných produktov podľa štandardných stupňov (Grades) opotrebenia a podľa toho prispôsobujeme aj ich cenu.

Grades (stupne opotrebovania) delíme na 3 kategórie - opotrebovanie sa však prejavuje výlučne po vizuálnej stránke. Funkčnosť notebookov zostáva zachovaná a poskytujeme na ňu plnú záruku:

  • kategória A - ako nový vizuálny stav, záruka 1 rok

ako novýNajvyššia kvalita renovácie: Telo notebooku vyzerá ako nové.

Môže mať len minimálne, takmer neviditeľné kozmetické vady. Displej je bez vád, ako nový.

Stav batérie tohto notebooku je BatteryCARE+ Notebooky s týmto označením majú novú alebo použitú batériu s viac ako 85% pôvodnej kapacity

Reálne fotky notebooku nájdete pri každom produkte.

 

  • kategória B - veľmi dobrý vizuálny stav, záruka 1 rok

velmi dobrýKvalitná renovácie: Telo notebooku môže mať viditeľnejšie kozmetické vady a známky predchádzajúceho používania.

Displej môže mať len minimálne kozmetické chyby (vadný pixel, poškriabanie, špinka za displejom), ktoré sú po zapnutí takmer neviditeľné.

Stav batérie tohto notebooku je BatteryCARE+ Notebooky s týmto označením majú novú alebo použitú batériu s viac ako 40-80% pôvodnej kapacity

Reálne fotky notebooku nájdete pri každom produkte.

 

  • kategória C - prijateľný vizuálny stav, záruka 1 rok

prijatelnyBezkonkurenčná cena: Telo notebooku má viditeľnejšie kozmetické vady a známky predchádzajúceho používania. Hardware notebooku je však ako nový.

Displej môže mať viditeľnejšie kozmetické chyby bez vplyvu na jeho technický stav.

Stav batérie tohto notebooku je BatteryCARE majú použitú batériu s viac ako 40% pôvodnej kapacity.

Reálne fotky notebooku nájdete pri každom produkte.

 

Výsledné produkty sa nakoniec zabalia do štýlového balenia. Ich cena je až o 40 – 60 % nižšia ako pôvodná cena produktu.

Výhody pre vás:

  • Skvelý pomer medzi výkonom a cenou
  • Šetrný prístup k životnému prostrediu